Szlak rowerowy gminy Jarocin

Informacje o trasie

Szlak rowerowy gminy Jarocin

Trasa rozpoczyna się w miejscowości Deputaty Pęk, następnie prowadzi przez most na rzece Gilówce do miejscowości Jeże, gdzie znajduje się wydma z kapliczką przydrożną. Dalej trasa biegnie przez miejscowości Księże Kąty, Sokale i Łoza, dochodzi do granicy Lasów Janowskich, następnie zmierza do Graby, gdzie w lesie znajduje się pomnik upamiętniający walki partyzantów z hitlerowcami w 1944 roku.

Kolejny odcinek trasy biegnie przez mokradła leśne do miejscowości Nalepy, gdzie rośnie wielowiekowy dąb szypułkowy, dalej przez most na rzece Bukowa drogą leśną do miejscowości Domostawa, gdzie znajduje się zbiorowa mogiła żołnierzy narodowości polskiej i rosyjskiej z okresu I wojny światowej oraz zabytkowy kościół parafialny p.w. Matki Boskiej Królowej Polski.

Dalsza część ścieżki prowadzi lasem sosnowym do Majdanu Jarocińskiego, następnie przez Smutki lasem do Jarocina niedaleko zbiorowej mogiły żydowskiej z okresu II wojny światowej i cmentarza parafialnego z mogiłami partyzantów. Ostatni odcinek trasy prowadzi drogą asfaltową do kościoła parafialnego w Jarocinie.